Vampirizm Fan Site
Hey yabancı! üye oluıp aramıza katılmaya ne dersin???
Vampirizm Fan Site
Hey yabancı! üye oluıp aramıza katılmaya ne dersin???
Vampirizm Fan Site
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vampir Sevenlerin Buluşma Noktası - Vampire Clup

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Neden "Kan"?

+10
ladydracula
meryy
kan_leydi
amaril
CastieL Winchester
lilitherian_pandeva
Rosalie Hale
yuuki cross
Emmett Cullen
A. Edward Souen
14 posters
YazarMesaj
A. Edward Souen
Yüce Vampir
A. Edward Souen

Karakter Sayfası
Karakterin Adı: A. Edward Souen
Özel Yetenek: Zihinsel Kontrol
Statü: Safkan Vampir

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimePtsi Nis. 20, 2009 5:56 pm

Neden "Kan"? Vampir10
Hepinizin aklına gelmiştir. Vampirler neden "Kan" emerler diye... Yıllardan beri kesin olarak açıklanamasada bu soru geyet net bir anlam taşımaktadır. Vampirler tanrı tarafından cezalandırılmış yaratıklardır.. Bundan uzun zaman önce  cennetten kovulan insanoğlunu koruması amacıyla tanrı "Vepaires" adlı kimyası insan yapılı fakat gerçekte yaşamayan bir canlı yarattı. Bunlar insanoğluna göre her alanda 7 kat daha güçlüydü ilk yıllarda görevlerini her şekilde yerine getiren bu varlıklar daha sonraları kendilerinde olmayan yaşam enerjisini insanlardan almak amacıyla isyan ettiler ellerinde olan tüm güçleri kullanarak sayısı ozamanlar milyonları buılan insanları acımasızca katlettiler. Bunun üzerine tanrı korkunç bir tufan yaratarak vepaires'leri dünyada zehirle lanetledi ardından kendi yaratmış olduğu cehenneminde onları sahip oldukları en pis şey olan kan ile boğdu binlerce yıl süren ceza boyunca Vepaires adlı asi yaratık akıllandı ve tanrıdan af diledi. Tanrı onları affetti fakat büyük ve aşılmaz bir şartla, onlar herzaman kana muhtaç yaşacaktı, sonsuza kadar kan içgüdüsü ile yanarak dayanılmaz bir haz duyacaklardı. Vepaires'ler şuanki adı ile Vampirler,orta çağa kadar hep gizlendiler insanlardan uzak alanlarda kendilerine bir yer bulup sığındılar ve sadece avlanmak için geceleri seçtiler buda onların hakkında yazılan efsaneleri doğurdu. Diğer dünyadaki vampirler gündüz gece ayırt etmezken orta çağ karanlık avrupasından korkan ve ezilen vampirler avlanmaktan ürktükleri için geceleri ortaya çıkmaya başladılar bu yavaş yavaş insanların dikkatini çekti insanlar arasında hızla yayılan vampirler kısa süre sonunda korkunç yaratıklar olarak tanınmaya başladı ve sonunda bu gerçekleşti halk tarafından eziyet gören vampirler artık kan bulmak için hayvanları bırakıp insanlara yöneldiler bunun üzerine orta çağ avrupası bir karar alarak bilinen tüm vampirleri tamamen dünyadan sildi...Aralarından kurtulanlar dünyanın çeşitli yerlerinde yaşamaya başladılar kimisi kendine hakim oalrak normal bir insan oalrak yaşamayı sürdürsede aramızda hala daha kan içmeye programlı vampirler var....
https://vampirizm.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeSalı Nis. 21, 2009 6:10 pm

Harika olmuş Z3RO-kun her ayrıntıyı düşünmüşsün eline sağlık...
Emmett Cullen

Emmett Cullen

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeSalı Nis. 21, 2009 6:15 pm

waayy bunu sen mi yazdın o.O tebrik ediyorum gerçekten böyle bişey olduğuna inandım xD
A. Edward Souen
Yüce Vampir
A. Edward Souen

Karakter Sayfası

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeSalı Nis. 21, 2009 6:22 pm

teşekkür ederim beğenmenize sevindim. Emmett evet ben yazdım elimde olan birkaç bilgiyi kendi hayalgücümle harmanlayarak inandığım bir efsane yaratmak istedim ve sonunda oldu =)
yuuki cross

yuuki cross

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeÇarş. Nis. 22, 2009 7:17 pm

harikasın ne diyim gerçekten çok güzel ellerine sağlık...
Rosalie Hale
Moderatör
Rosalie Hale

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimePerş. Nis. 23, 2009 2:17 pm

Vaay gerçekten hoş olmuş!!cidden bir an inanasım geldiXD
ellerine sağlık.
A. Edward Souen
Yüce Vampir
A. Edward Souen

Karakter Sayfası

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimePerş. Nis. 23, 2009 4:30 pm

teşekkürler beğenmenize sevindim ama tabikide inanılacak bir konu değil =)
lilitherian_pandeva

lilitherian_pandeva

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 7:37 pm

Evet çok gerçekçi olmuş.Okumam bittiğinde acaba hangi kaynaktan yararlandı dedim.Daha önce hiç duymadığım şeyler var.Zaten hayal gücünü katmışsın.Bu konuda iyi olduğunun anlaşılıyor.Açıkçası ben pek bişey bilmem.Ordan burdanb okuduklarım sadece aralarında kıyas yaparsamda Tanrı ve cezaları katman sonrasında ilk isimlerini kullanman gerçekçiliğini arttırmış bence.Tek olmamış diyebileceğim noktası eğer çok eski dönemlerden bahsediyorsan sayısı milyonları bulan insanlar dememelisin çünkü ilk çağlarda insan sayısı zaten çok az iken vampirlerin milyonlarca zaiyat vermesi biraz zor.Bide ilk planda tufanı katman ok budur dedirtti bana ama sonra düşününce birazda kendi yazını çürütmüşsün gibi geldi.Tabi bunu üç büyük kitap açısından ele alırsak söleyebiliriz.Onun dışında da tufan insan soyunuda bi anlamda kuruttuğuna göre Tanrı tam anlamıyla Vepaires leri cezalandırmış denemez.Tabiki bu sadece bir kurgu kanıtlama durumunda yada iddiasında değilsin.Bu anlamda bakarsak ellerine sağlık çok güzel olmuş.
A. Edward Souen
Yüce Vampir
A. Edward Souen

Karakter Sayfası

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 8:41 pm

teşekkürler beğenmene sevindim gerçe kaynaklardan yararlanmayı smevmiyorum daha çok kaynak yratmak hoşuma gidiyor sonuçta oluşan kaynakalrda uydurmalardan ibaret...
CastieL Winchester
I. Sınıf İnsan
CastieL Winchester

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 27, 2009 10:05 am

Bence de süper olmuş tebrikler yani daha ne diyeyeim.. ^^
amaril

amaril

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimePaz Mart 28, 2010 9:33 am

bilgi için teşkür Smile etkilendim
kan_leydi

kan_leydi

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeSalı Mayıs 25, 2010 6:23 pm

A. Edward Souen demiş ki:
teşekkür ederim beğenmenize sevindim. Emmett evet ben yazdım elimde olan birkaç bilgiyi kendi hayalgücümle harmanlayarak inandığım bir efsane yaratmak istedim ve sonunda oldu =)

adı üstünde efsane neyine inanıosun analamadm dostum.. Very Happy
meryy

meryy

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 9:42 am

bende inanıcaktım biran .Çok güzel olmus . eline sağlık Smile
ladydracula

ladydracula

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:
Özel Yetenek: Yok!
Statü: İnsan

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimePerş. Haz. 17, 2010 4:01 pm

Neden kan sorusuna vampirlerde kan yoktur yaşamak içinde kana ihtiyacı vardır ve o yüzden kan içerler diye cevap verilebilir.. Güzel yazı teşekkürler Smile Bu arada ben yeniyim merhabalar herkese Smile
amaril

amaril

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimePerş. Haz. 17, 2010 4:19 pm

merhaba canım Smile hoşgeldin
ladydracula

ladydracula

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimePerş. Haz. 17, 2010 4:44 pm

amaril demiş ki:
merhaba canım Smile hoşgeldin

Teşekkür ederim Smile hoşbulduk (:
aLia

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeCuma Haz. 18, 2010 11:25 pm

çok doğruu !
Klaus Michaelson

Klaus Michaelson

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeSalı Haz. 11, 2013 7:15 am

Tanrı madem insanoğlunu korumak için yarattı vampirleri neden insan kanına muhtaç etti.Yazdıklarında biraz çelişki bulunuyor.Bunun yerine vampirler ölü olduklarından sindirim sistemleri çalışmaz.Kanda direk olarak damar yoluna giden bir ürün olduğundan içindeki bütün mineral ve vitaminleri direkt olarak damara karıştırır.Buda vampire lazım olan bütün vitaminleri almasını sağlar... Bu benim fikrim... farao
kanlikontesss

kanlikontesss

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeSalı Mayıs 13, 2014 6:34 pm

aslında bu lilith'in efsanesiyle bağdaşan bir soru :
Tanrı topraktan Adem ile Lilith'i yaratır. Mutlu mutlu yaşasınlar diye onları cennete yerleştirir. Ama bu iki insan çifti bir türlü huzur bulamaz. Adem ilişkide her alanda söz sahibi olmak ister. Ancak Lilith buna karşı çıkar. Özellikle cinsel ilişki sırasında Adem'in hep üstte yer almasını aşağılayıcı bularak itiraz eder. Kendisinin de Adem gibi topraktan yaratıldığını, yani eşit olduklarını savunur. Adem ise kendini, bağışlayan, bereketli gökyüzü; Lilith'i de ürün veren toprağa benzeterek bu şekilde birleşmek konusunda diretir. Adem tavırlarında ısrar edince, Lilith, birlikte yaşamalarının zor olacağına karar verip Tanrının söylenmemesi gereken adını anarak göğe doğru yükselir. Sahip olduğu olanakları terk eden Lilith’in yeri artık dışlanmışların arasındadır. Çevresindeki cinlerle ve cinlerin kralı Şamael (Şeytan) ile ilişkiye girer ve onlardan çocuklar doğurur.
Bu arada cennette yalnız kalan Adem, Tanrıya dua ederek Lilith'i geri ister. Tanrı, Sanvai, Sansanvai ve Semangelof isimli üç meleği geri çağırmak üzere Lilith'e gönderir. Meleklere, dönmediği takdirde her gün yüz çocuğunun öldürüleceğini emreder. Ama, o kesinlikle dönmeyeceğini bildirir. Ve tehdit yerine getirilir...
Lilith, duyduğu acıyla bundan sonra, bütün hamile ve doğum yapmış kadınların, bebeklerin baş düşmanı olmaya yemin eder. Erkek çocukların doğduktan sonra ilk sekiz gün, kız çocukların ise ilk yirmi gün içinde canını alacaktır. Sadece yakınlarında bu üç meleğin ismi ya da şekli bulunanlara dokunulmayacaktır. Lilith artık kötüler tarafına geçmiştir.
Bunun üzerine Tanrı Adem'in kaburga kemiğinden Havva'yı yaratır. Bu yeni kadın, Adem'den bir parça olduğu için, ona karşı çıkmayacaktır.
Havva ve Adem yeryüzüne indirilince bir süre sonra caine ve abel adında kızları olr ve bir süre sonra adem kızlarınaTanrı için kurban kesmelerini ister.Cainenin kurbanı kabul olmaz ve lanetlenir. bir mağaraya gider.Lilith ile karşılaşır.Lilith onunla olursa acı çekmeyeceğini ve bunlara ihtiyaç olmadığını söyler(böyle hatırlıyorum yanlış da olabilir ) bunun üzerine bir tasa kendi kanını akıtır ve içirir.Adem gelir ve Tanrı'ın onu affettiğini söyler.Caine ben kendimi affetmediğim sürece gerçek olarak affedilmiş olamam der ve birinci lanet verilir 'senin soyundan kimse güneşe çıkamayacak yanacak adeta çıkınca' diye. bir kez daha gelir Adem ve tekrar Tanrı'nın onu affettiğini söyler bir lanet daha verilir ama bunu hatırlamıyorum kusuruma bakmayın.Bir kez daha gelir Adem ve Tanrı son laneti verir : senin soyundan gelenler kan içecek...
lunalena

lunalena

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:

Neden "Kan"? Empty
MesajKonu: Geri: Neden "Kan"?   Neden "Kan"? I_icon_minitimeSalı Ağus. 12, 2014 11:55 pm

Gerçekten çok güzel yazmışsınız  Smile 

Neden "Kan"?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Forum Neden Kullanılmıyor
» Neden herkes vampir olmak istiyor ?