Vampirizm Fan Site
Hey yabancı! üye oluıp aramıza katılmaya ne dersin???


Vampir Sevenlerin Buluşma Noktası - Vampire Clup
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 VAMPİRİZİM (VC17)

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
NeedMoreBloodMesaj Sayısı : 9
Kayıt tarihi : 25/02/12
Yaş : 22
Nerden : İstanbul

MesajKonu: VAMPİRİZİM (VC17)   C.tesi Şub. 25, 2012 11:57 pm

Arkadaşlar Vampirlerle ilgili baya büyük bi araştırma yaptım neredeyse tamamı bana ait biraz uzun ama okurken sıkılmayacağınızı düşünüyorum şimdiden teşekkürler Smile
Vampirleri nasıl açıklayabiliriz ?
Vampirlerle ilgili yaklaşımda bulunalım öncelikle tıbbi olarak ele alırsak;
VC17 virüsünün vücuttaki sindirim, sinir ve kas hücreleri üzerinde gerçekleştirdiği mutasyondan ortaya çıkmış bir hastalıktır vampirlik. VC17 virüsünün oluşum zamanı milattan önceki yıllara dayanıyor, Özellikle Ortaçağ Avrupasında Yaygınlaşan bu virüs insanlar tarafından hastalıklı kişinin şeytan olarak görülmesine sebep olmuş ve bu yüzden abartılmış, efsaneler uydurulmuştur.
Toplumda yanlış bilinen vampir özellikleri şunlardır;
* Güneş ışığında direk olarak yanıp buharlaşmazlar bunlar tamamen filmlerdeki uydurmalardır vampirlerin derisi güneş ışığına ve florasan ışığına oldukça duyarlı olduğundan derilerine zarar verir, çok durması sonucunda en fazla yanıklar oluşturur.
* Sarımsak veya gümüş hiçbir şekilde bi vampire zarar vermez tamamen uydurmadır.
* Köpek dişleri dikkat çekicek kadar uzun ve sivri değildir sadece kansızlıktan dolayı diş etlerinde çekilme olur buda köpek dişlerin çıkmasına neder olur.
* Tenleri soluk değildir dokunulduğunda soğukluk hissedilmez.
* Ölümsüz değildirler, maksimum ömürleri 600 yıl, ortalama ise 120 yıldır.
* Temel besin kaynakları kan olduğu gibi yemekte yiyebilirler, Kan ihtiyaçlarını genellikle hayvanlardan sağlarlar hayvan kanında yeterinde şeker bulunmadığı için tatlı tüketirler.
* Karanlıkta görme duyuları oldukça güçlüdür.
* 5 duyu organları oldukça hassastır. Çok iyi koku alabilir, çok kısık sesleri bile duyabilir ve çok uzakları görebilirler.
* Safkan olanları (Köken) 6. hisse sahiptir zihin okuma, duyguları hissetme gibi.
* Fiziksel güçleri insandan 7 kat daha fazladır nasıl derseniz Kaslarında meydana gelen mutasyonla kas çok fazla laktik asit üretir ve kas oldukça güçlenir.
* Yaraları hızla iyileşebilir, yüksek rejenerasyona sahiptirler.
Şimdi Biraz VC17 Virüsünden Bahsedelim;
VC17 vücuda girdiği anda ilk olarak mide genlerinde değişime yol açar. Kısa bir süre içinde mide kan ile diğer maddeleri kolayca ayırt etmeye ve kanı direk olarak sindirmeden bağırsaklara göndermeye başlar. Mutasyona uğramış bağırsaklar ise gelen kanı hiç bir oynama yapmadan direk olarak vücuda verir. Yüzde yüz alınan kanın vücuda katkısı ile kişi yüksek miktarda enerjiye sahip olur. İnsanlarda alınan besinin çok çok küçük bir kısmı ancak kana dönüştürülebilir.
Vampir vücudunda serbestçe gezen iyonik kan sayesinde, kişi yüksek miktarda rejenerasyon yeteneğine sahip olur. Normal bir insanda 3 günde iyileşecek bir yara vampirde 5-6 saat sürer.
Kaslarda meydana gelen değişimle, laktik asit sentezi çok büyük oranda durur ve kişinin yorulma isteği azalır, kaslardaki sınır varyansının da kalkması ile kişi ortalama bir insandan dört ila 7 katlık bir güç fazlalığına sahip olur. (Alıntıdır)
Günümüzdeki Vampirler;
Vampirler varlıklarını ortaya çıkarmamak gayretindirler, tahmin edilebileceği gibi bu durum büyük bir kargaşa ve kaosa neden olabilecektir. Genellikle zengin veya orta halli olarak yaşayan vampirler kan ihtiyaçlarını özel olarak kurulan şirketler tarafından hayvanlardan elde etmektedir. Hastahanelerden ve kan bankalarından çalınan kanlar bazı zamanlar haber olmuştur. Ancak insan kanıyla beslenen vampirler de vardır. İnsan kanıyla beslenen vampirlerin fark edilmesi çok daha kolaydır çünkü gözlerinde kırmızı bölgeler oluşmuştur ve tırnak etleri kıpkırmızıdır.
Sahtekârlık
Gençler arasında yaygınlaşan sahte vampirim akımının ise özentilik ve psikolojik hastalık olduğu belirtilmiştir. Öncelikle VC17 taşımayan biri vampir olamaz, ikinci olarak da bu gençlerin eylemleri sırasında yere çizdikleri pentagram ve tapınma şekilleri gerçek vampirizme terstir. Ayrıca belirilmesi gereken son nokta şudur ki; sık olmasa da her milletten ve dinden vampir olabilir.
Şimdilik vampirlerle ilgili kafanızda bi şekil oluşmuştur şimdi vampirlerin tarihini inceliyelim;
Vampirler ne zaman başladı? Diğer bir çok efsane gibi başlangıç tarihi tam olarak bilinmiyor;ama vampir hikayesinin kanıtı Mezopotamya’daki Tigris (Dicle) ve Euphrates (Fırat) nehirlerinin yakınındaki Kildani’de, kil yada taş tabletlerin üzerine yazılmış Asur yazıtlarında bulunmuş olabilir. Kildaniler diyarına, İncil’de geçen Abraham'ın asıl evi olan "Ur of the Chaldeans" da denir. Osmanlı Tarihindede vampir vakaları görülmüştür Vlad Drakula 15.yy'da yaşamış gerçek bir Romanya prensiydi. Ordusunu Türklere karşı kışkırtmakla ünlüydü Vlad bir seri katil ve en favori öldürme şekli kazığa geçirmek olan canavar ruhlu bir adamdı.Bu bir çeşit çarmıha germe işlemiydi,ama kurban çarmıha asılmak yerine uzun,sivri bir sırıkla alttan kazığa geçiriliyordu. Diğer bir şekilde söyleyecek olursak kazık vücudu dikey bir şakilde geçerdi. Daha sonra bu bir orman dolusu vücut,onları seyretmekten ve kulak tırmalayıcı seslerini dinlemekten zevk alan Vlad Drakula için sergilenirdi. İddiaya göre Vlad bir keresinde 20.000 Türkü bu şekilde öldürüp düşmanlarını korkutup uzak tutmak için kazığa geçirilmiş tüm bedenleri bostan korkulukları gibi sıra sıra dizmişti. Vlad caniliğini sadece kurbanlarını kazığa geçirmekle sınırlandırmıyor aynı zamanda onları pişirip doğramaktan da zevk alıyordu.
İşte Osmanlı arşivinden bir alıntı ;
Tırnova kadısı Ahmet Şükrü Efendi'nin hükümet merkezine gönderdiği resmî yazı şöyledir:
Tırnova'da cadı türedi gün battıktan sonra evlere musallat olmağa başladı. Zahireye dair un yağ bal gibi nesneleri birbirine katar kah bunların içlerine toprak karıştırır kah yüklüklerde bulduğu yastıkyorgan şilte ve bohçaları didikler açar dağıtır. İnsanların üzerine taş toprak çanak çömlek atar. Hiç kimse bir şey göremez.
Birkaç erkek ve kadının üzerine de saldırılmış. Bunlar çağırıldı soruldu. "Üstümüze sanki bir manda çökmüş sandık" dediler. Bu yüzden iki mahalle halkı evlerini bırakıp başka yana kaçtı. Kasaba halkıbunların cadı ya da vampir denilen kötü ruhların işi olduğunda ittifak etti. Bunun üzerine İslimye kasabasında vampir avcısı olarak tanınan Nikola adındaki adam Tırnova'ya getirildi. 800 kuruşa pazarlık edildi. Bu adamın elinde resimli bir tahta vardı. Mezarlığa gider tahtayı parmağı üzerinde çevirirdi. Tahtadaki resim hangi mezara bakarsa vampirin o mezardaki kötü ruh olduğu anlaşılırdı.
Büyük bir kalabalık ile mezarlığa gidildi. Vampir avcısı resimli tahtayı parmağında çevirmeğe başladı. Resim sağlıklarında yeniçeri ocağının kanlı zorbalarından olan Tetikoğlu Ali Alemdar ile Apti Alemdar denilen iki sakinin mezarlarına karşı durdu. Mezarlar açıldı. Ölülerin cesetleri yarım kat büyümüş kılları ile tırnakları üçer dörder parmak uzamıştı. Gözlerini kan bürümüştü. Çok korkunç idiler. Mezarlıktaki bütün kalabalık bunu gördü. Bu adamlar sağlıklarında her türlü fesadı irtikap etmiş ırza namusamala tecavüzde bulunmuş adam öldürmüşler ocakları lağvedildiğinde de her nasılsa yaşlarına riayet olunarak cellada verilmemiş ecelleriyle ölmüşlerdi. Sağlıklarında yaptıkları yetmemiş gibi şimdi de halka kötü ruh olarak musallat olmuşlardı.
Vampir avcısı Nikola'nın tarifine göre bu gibi habis ruhları defetmek için cesetlerin yüreğine bir ağaç kazık çakılır daha sonra da yürekleri kaynar su ile haşlanırmış. Ali ve Apti Alemdarlar'ın cesetlerine de aynı muamele yapıldı ama hiç tesir etmedi. Cadıcı Nikola bu cesetleri yakmak gerek dedi. Bu husuta şer'an izin verilebileceğinden ruhsat verildi ve iki yeniçerinin mezardan çıkarılan cesetleri yakıldı. Bunun üzerine çok şükür kasabamız cadı şerrinden kurtuldu.

Vampirlerle ilgili günümüzdede vakalar görülmektedir 2008 yılında Roma'da bir kişi akrabaları tarafından geceleri dolaştığı idda edilir ve bunun üzerine mezarı açılır kişinin cesedinde hiçbir çürüme yoktur aksine vücudu mutasyona uramıştır ve gelişmiştir.
Eğer gerçekten araştırma yaparsanız bunlar gibi bir çok vaka bulabilirsiniz.
Benim yazacaklarım bu kadar, son olarak günümüzde yaşayan hatta çevremizde yaşayan vampirler vardır insan oğlu bu dünyada tek ırk olarak yaratılmamıştır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
true_vampMesaj Sayısı : 1
Kayıt tarihi : 29/06/12
Yaş : 40

MesajKonu: Geri: VAMPİRİZİM (VC17)   Cuma Haz. 29, 2012 8:42 pm

kardeş kusura bakma hepsini okumicam ...birkaç yanlışını buldum ....ortalama ömürleri 600 yıl ''uydurma'' ...bir vampirin ortalama yaşı bir insanınki neyse odur ....ve çoğu sana ait diil ...bi başka yabancı sitede birebir ingilizcesi var ....biraz slayerlardan ve hunterlardan bahsetsen daha iyi ve bilgileyici olurdu ....şunu soliim ....BU YAZIYI OKUYUP KONUNN MALCA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜP VAMPİRLERİN OLMADIĞINI İDDİA EDENLER ....DÜNYAYI SİZ KURMADINIZ ....ve evet vampirler kendilerini KATI kurallarla saklardı ...şimdiye kadar ...aşalanıcak tipler diiliz ....kardeş ....bu konu bitek vc17 de bitmio ...bunun kollarını da ara ...ama alıntı yapmadan kendi cümlelerini kullansan daha iyi olur...
ve en önemlisi :
1- bir vampir olduğunuzu nasıl anlarsınız
2- bir vampiri nasıl tanırsınız
vb önemli sorularıda lütfen bul...insanlık azıcık uyansa hiç fena olmaz
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Rakshasa

avatar

Mesaj Sayısı : 14
Kayıt tarihi : 11/07/12
Yaş : 27

MesajKonu: Geri: VAMPİRİZİM (VC17)   Çarş. Tem. 11, 2012 12:08 pm

Vc17 Yan etkileri ve nasıl Kulanımı Hakında Bilgisi Olmayanlar Lutfen Paylasım Yapmasin.. Hergelen wampir olsaydi Topluluklar Ayakta Kalmazdi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
NeedMoreBloodMesaj Sayısı : 9
Kayıt tarihi : 25/02/12
Yaş : 22
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: VAMPİRİZİM (VC17)   Salı Tem. 24, 2012 6:04 pm

true_vamp evet çoğu bana ait sadece bilimsel açıklamalardan alıntı yaptım onlarıda yine kendim okuyup daha anlaşılır bir şekilde kendim yazdım.

verdiğin konular üzerinede araştırmalar yapıp tekrar yazacağım teşekkürler.

Rakshasa VC17 bir virüs ilaç değil neyin yan etkisinden bahsediyorsun bence sende twilight izliyip buraya ben vampirim izlenimi bırakmak için gelen ergenlerdensin.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
esrar_perdesi

avatar

Mesaj Sayısı : 2
Kayıt tarihi : 03/09/12
Yaş : 32

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:
Özel Yetenek: Yok!
Statü: İnsan

MesajKonu: Geri: VAMPİRİZİM (VC17)   Ptsi Eyl. 03, 2012 9:09 pm

yapma o gencleri vampirlik hastalıgına teşfik etme yazıktır insan olmak kadar güzel bişey varmı söyler misin bak benim basımdan bi olay geçti ama detaylı anlatmayacam size sadece sunu bilin zamanında müdahale edilmeseydi suan insan kalmaya bilirdim lütfen vampirizm adlı konunuzu kapatın Neutral
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.asibatmanli.com
zphss
Siteden Atıldı


Mesaj Sayısı : 29
Kayıt tarihi : 28/08/12
Yaş : 38

Karakter Sayfası
Karakterin Adı: yok
Özel Yetenek: Yok!
Statü: İnsan

MesajKonu: Geri: VAMPİRİZİM (VC17)   Perş. Eyl. 06, 2012 6:31 am

detay bilmek hakkımızdır diye düşünüyorum ben
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
VAMPİRİZİM (VC17)
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Vampirizm Fan Site :: SİTE GENEL BÖLÜMÜ :: Çöplük-
Buraya geçin: