Vampirizm Fan Site
Hey yabancı! üye oluıp aramıza katılmaya ne dersin???
Vampirizm Fan Site
Hey yabancı! üye oluıp aramıza katılmaya ne dersin???
Vampirizm Fan Site
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vampir Sevenlerin Buluşma Noktası - Vampire Clup

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ünlü Vampirler

+6
kan_leydi
kont
Kasumi Akatsuki
CastieL Winchester
ALUCARD
A. Edward Souen
10 posters
YazarMesaj
A. Edward Souen
Yüce Vampir
A. Edward Souen

Karakter Sayfası
Karakterin Adı: A. Edward Souen
Özel Yetenek: Zihinsel Kontrol
Statü: Safkan Vampir

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimePerş. Nis. 23, 2009 5:28 pm

Birçok kitap ve kaynaklarda geceleri mezarlardan çıkan çeşitli insanlardan bahsedilmekle birlikte kimi yerlerde bunların vampir oldukları belirtilmektedir. Tıp bunun açıklamasını bilimsel olarak yapmış ve hastalığın adının Porfiria olduğu belirtilmiştir. Kaynaklara göre tarihte bilinen ve vampir olduğu sanılan kişilerin adlarıda verilmiştir bunlardan bazıları, Kazıklı Voyvoda olarak bilinen Vlad Tepes, Kanlı Kontes lakaplı ünlü seri katil, Eflak Kontesi Elizabeth Báthory ve Romantik Şeytan olarak bilinen Voodoo Kraliçesi Marie Laveau'dır. Bunların hayat hikayelerindeki ilginç gerçekleri sizlerle paylaşmak istedim.

Kanlı Kontes (Elizabeth Báthory)
Kendisinden kanlı kontes olarak sözettiren güzelliğiyle ünlü bu kadın. Eflak prensi olan kocası öldükten sonra büyücülükle uğraşmaya başlamış ve halkın dikkatini büyük ölçüde çekmiştir. At ve türevleri hayvanların kurban edildiği ayinlere katıldığı da söylenmektedir. Orta yaşlara geldiğinde yaşlılık kopmleksine düşen Kanlı Kontes, birgün saçını tarıyan hizmetçisinin canını yakmasıyla ona bir tokat atar. Keskin tırnakları kızın yüzünde bir yara oluşturmuş ve eline küçük bir damla kan gelmiştir bunun üzerine Kanlı Kontes eline düşen bu damlanın ona gençlik ve güzellik verdiğini düşünerek kızı öldürtür ve kanını küvete doldurup banyo yapar. Daha sonraları iyice yoldan çıkan Kontes, şehirdeki tüm bakire kızları kaçırtıp bu kızlara tepesinden asılı bir kafeste, işkence çektirmiş; kafesten akan kanlarla ise duş almıştır. Kısa süre sonra yaptıkalrı anlaşılan Kanlı Kontes, hücreye kapatılmış ve 1614 yılında hücresinde ölü bulunmuştur. Birçok kaynağa göre şizofreni hastası olduğu belirtilmiştir

Kazıklı Voyvoda (Vlad Tepes - Dracula)
Kendinden Kazıklı Voyvoda kadar korkunç bir şekilde sözettiren bu adam aslında acımasızlıklarıyla ünlü Türk'lere olan düşmanlığıyla bilinen Eflak prensi Vlad Tepes'ten başka biri değil. Tepes vampirlerin dünyaya tanıtılmasında en önemli rolü oynayan Bram Stoker'in ünlü Romanı "Dracula"ya hayat veren kişi. Bram Stoker' kitabı yazdıktan sonra esinlendiği kişinin Vlad Tepes olduğunu kesin olarak bildirmiştir. Hatta şuanda Dracula'nın şatasu olarak bilinen şato Kazıklı Voyvoda'nın en büyük işkence kalesidir. Peki nedir bu adamı bukadar ünlü yapan şey? Vlad Tepes, tarihin en büyük katliamlarından birini yaparak adını tarihe kazıtmıştır sahip oduluğu esirlerin hepsini kazıklara oturtan, suçluların derilerini yüzdürüp üstlerine tuz döktürerek keçilere yalatan ve bununla birlikte tarihte çin işkencelerini aratmayan yöntemler bulan Tepes bu berbat özellikleriyle Vampir olarak bilinen nadir ünlülerden biridir.

Romantik Şeytan (Marie Laveau)

Diğerlerine göre daha yakın tarihte yaşayan  ünlü Voodoo büyücüsü Romantik Şeytan lakaplı Marie Laveau. Yaptığı ainlerle tüm dünyanın dikkatini çekmiş ve birçok yerde horoz ve benzeri hayvanların kanını içtiğini ve aslında bir vampir olduğunu belirtmiştir. Dünya insanlarınca deli olarak bilinen Marie Laveau 1800'lerin sonlarında evlenerek Japonya'ya yerleşmiştir...

Not: Tanıtım bana aittir başka bir sitede izinsiz kullanılmasına izin verilemez!
https://vampirizm.yetkin-forum.com
ALUCARD

ALUCARD

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimePerş. Nis. 23, 2009 8:44 pm

keske DRACULA yla ilgili daha ayrıntılı bilgi verseydin,ben de bildiklerimi eklym
kendi yasamının bi kısmını osm dev. esir olarak gecirmiştir bazı işkence yontemlerini onlardan ogrendigi söylenir , isminin anlamı dracul' un oglu yani ejder'in oglu anlmına gelir bu biraz kafanızı karıstırmıs olacak cunku kendisi yarasa olarak bilinir esirliginin nedeni babasının osm dev. yle yaptıgı bir anlasmada teminat olarak verilmiştir zalimliginden soz etmeye gerek yok sanırım FATİH sultan mehmet döneminde öldügü bilinir fatih o ve onun kötülügüyle mücadele etsin die hilal muhafızlarını kurdurmustur onun olumunden sonraya cıkan vebalar olmustur ve öllerin gögsüne kazık cakılıp yakılmıslardır ASLINDA burda ne kadar anlatsam yetersiz kalır o yuzden bu bilgileri edindigim kitabı size oneririm TARİHÇİ isimli kitap yaklasık 600 sayfa olup ELİZABETH KOSTOVA ya aittir
biraz uzun oldu sanırım ama onun için kısa biyer ayıramazdım

ALUCARD si eman ym
A. Edward Souen
Yüce Vampir
A. Edward Souen

Karakter Sayfası
Karakterin Adı: A. Edward Souen
Özel Yetenek: Zihinsel Kontrol
Statü: Safkan Vampir

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimeCuma Nis. 24, 2009 12:44 pm

ALUCARD demiş ki:
keske DRACULA yla ilgili daha ayrıntılı bilgi verseydin,ben de bildiklerimi eklym
kendi yasamının bi kısmını osm dev. esir olarak gecirmiştir bazı işkence yontemlerini onlardan ogrendigi söylenir , isminin anlamı dracul' un oglu yani ejder'in oglu anlmına gelir bu biraz kafanızı karıstırmıs olacak cunku kendisi yarasa olarak bilinir esirliginin nedeni babasının osm dev. yle yaptıgı bir anlasmada teminat olarak verilmiştir zalimliginden soz etmeye gerek yok sanırım FATİH sultan mehmet döneminde öldügü bilinir fatih o ve onun kötülügüyle mücadele etsin die hilal muhafızlarını kurdurmustur onun olumunden sonraya cıkan vebalar olmustur ve öllerin gögsüne kazık cakılıp yakılmıslardır ASLINDA burda ne kadar anlatsam yetersiz kalır o yuzden bu bilgileri edindigim kitabı size oneririm TARİHÇİ isimli kitap yaklasık 600 sayfa olup ELİZABETH KOSTOVA ya aittir

ALUCARD si eman ym

Aslına bakılırsa esir olduğu pek söylenemez herseferinde kurtulmuş ünlü bir kaçaktan bahsediyoruz. Romanya kralı tarafından başına 100.000 asker dikilmiş fakat onalrıda atlatarak ortadan kaybolmuş bir adam. Bu nedenle zaten Yarasa lakabınıda sahip. Vlad çok zeki bir insandı ozmanlar çöküşün eşiğine gelen Eflak prensliğini yeniden dönemin en güçlü devleti olan Osmanlı'ya karşı koyabilecek kadar güçlendiren bir Adam... Kont Dracula =)
https://vampirizm.yetkin-forum.com
CastieL Winchester
I. Sınıf İnsan
CastieL Winchester

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 27, 2009 10:10 am

Ben sadece Romantik Şeytanı biliyordum.. ^^ 2.sinide söylediğiniz için teşekkürler... ^^
Kasumi Akatsuki
Seviye D Vampir
Kasumi Akatsuki

Karakter Sayfası
Karakterin Adı: Kasumi Akatsuki
Özel Yetenek: Yok!
Statü: İnsan

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimePaz Haz. 07, 2009 3:36 pm

ben de sadece Kazıklı Voyvoda yı bilyodum sağolun bilgilendirme için
kont

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 10:58 pm

tarihdeki tüm vampirler insandan farksız
kont

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 11:05 pm

vampirler fiziksel olarak &100 insandır.
vampirler biolojik olarak &100 insandır.
vampirler kişilik olarak &100 insandır.
iş başında iken &20 insan &80 hayvan dır.
fizksel olarak değil psikolojik olarak canavarlardır.
kan_leydi

kan_leydi

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimeCuma Haz. 18, 2010 7:04 pm

[b]dracula vampir falan deildi bram stoker romanına draculayı vampir olarak eski dönemdeki insanlara göre tuhaf bi yaratık olarak yazmış herkezde buna inanıo ve araştırma yapıolar bram stoker bile draculanın gerçek yaşantısını tarihcilerin bildiği kadar biliodu iyiki bi roman yazdı adam yhaa vampirler hakkında saçma sapan şeyler çıkmaya başladı inanan şizofrenlerinde çıkması cabası.. vampirlere inanan insanların din inancının zayıf olduğunu görüyoruz çünkü mantaığını kullanan hiçbi varlık vampir saçmalıklarına inanmaz

ama efsaneler hikaye olarak güzel Smile
kan_leydi

kan_leydi

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimeCuma Haz. 18, 2010 7:08 pm

ALUCARD demiş ki:

ALUCARD si eman ym

ewt bunu bende okudum üstelik 2010 sayılı National Geographic dergisinde bunların hepsi geçio..
aLia

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimeCuma Haz. 18, 2010 11:07 pm

favorim kazıklı olan Very Happy
ilyel

ilyel

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimePerş. Tem. 15, 2010 12:11 pm

Kanlı Kontes (Elizabeth Báthory) En ürkütücü olanı.Eşi savaşa gittiğinde kanlı partyler düzenlermiş.Bir aralar kendisi hakkında film bile yapılmıştı
Klaus Michaelson

Klaus Michaelson

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimeSalı Haz. 11, 2013 7:11 am

kont demiş ki:
tarihdeki tüm vampirler insandan farksız
Katılıyorum What a Face
kanlikontesss

kanlikontesss

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:

Ünlü Vampirler Empty
MesajKonu: Geri: Ünlü Vampirler   Ünlü Vampirler I_icon_minitimeSalı Mayıs 13, 2014 6:36 pm

tarihteki çoğu insan psikolojik tramva geçirmiş ve bundan dolayı kan içmeye başlamış bence bunun gerçek vampirlikle bir alakası yok...

Ünlü Vampirler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» vampirler
» Vampirler gerçekten var mı?
» vampirler
» vampirler
» Vampirler